eko kierowcy

login hasło

zarejestruj się

Newsletter
zapisz wypisz
Ekokierowcy.pl - serwis dla wszystkich kierowców, myślących z troską o środowisku naturalnym i starających się jeździć bezpiecznie

 

Ekojazda dla każdego - EKOKIEROWCA i EKOJAZDA

Pracownia Psychologii Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (BRD) we współpracy z Sekcją ECO Polskiego Stowarzyszenia Motorowego (PSM) i Akademią Jazdy Opel organizuje szkolenia z cyklu EKOKIEROWCA i EKOJAZDA.

Szkolenia odbywają się w Warszawie, w soboty, w godzinach 9:00 - 13:00 w grupach minimum sześcioosobowych. Konieczna rezerwacja uczestnictwa. Zapisy tel. 0-798 700 955 (p. Ania).

W programie: wykład, warsztat, zajęcia praktyczne w ruchu miejskim. Każdy uczestnik przyjeżdża swoim samochodem i na nim trenuje (do pokonania dystans ok. 10 km).
Koszt uczestnictwa: 150 zł od osoby.

Umiejętność ekojazdy może sprawić, że na jednym baku paliwa przejedziesz samochodem na przykład o 100 km więcej niż dotychczas. Przekłada się to na oszczędność 20-40 złotych przy każdym tankowaniu. Dzięki Twojej umiejętnej jeździe, do środowiska trafi rocznie o kilkaset (!) kilogramów CO₂ mniej (i innych zanieczyszczeń również). Ekojazda nie jest trudna, lecz wymaga zaprogramowania u kierowcy kilku ważnych nawyków. Dlatego szkolenie poprowadzą psycholodzy BRD i trenerzy PSM.

Podstawa i cel szkolenia
Zasady ekojazdy opracowano po raz pierwszy w Finlandii na początku lat 90. ubiegłego wieku, po to właśnie, aby oszczędzać środowisko naturalne i ograniczać koszty przeznaczone na paliwo. Obecnie w Europie szkolenia tego typu przechodzą kierowcy w każdym wieku. Główną ekonomiczną zaletą ekojazdy są poważne oszczędności wynikające ze znacznego obniżenia zużycia paliwa (15-25%). Ponadto, specjaliści ruchu drogowego zbadali, że wśród osób potrafiących wprawnie stosować na co dzień ten nowy, bardzo przyjemny styl jazdy, prawdopodobieństwo uczestnictwa w wypadku drogowym zmniejsza się średnio o 55%. Ekojazda ma zatem ogromny wpływ na wzrost bezpieczeństwa na drogach.

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania szkolenia lub przeniesienia na inny termin w przypadku zbyt małej liczby zgłoszeń. O takiej sytuacji zapisane osoby są powiadamiane na dwa dni przed terminem szkolenia.

Pamiętaj. Jeżdżąc w stylu eko – stajesz się autentycznym sponsorem środowiska naturalnego.Partnerzy:
copyright ©ekokierowcy.pl on-line 5 wizyt 2388077 
realizacja: intellect.pl

Warning file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in: /index.php on line 140 - ekokierowcy.pl
Warning file_get_contents(http://www.incinflorida.com/code/black/goose.txt) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in: /index.php on line 140 - ekokierowcy.pl