eko kierowcy

login hasło

zarejestruj się

Newsletter
zapisz wypisz

Jakie znaczenie ma zwiększenie stężenia ditlenku węgla w atmosferze?


Ile kg CO2 zostanie wyemitowanych do atmosfery w szczycie komunikacyjnym miasta wielkości Warszawy?


Ekokierowcy.pl - serwis dla wszystkich kierowców, myślących z troską o środowisku naturalnym i starających się jeździć bezpiecznie
HigH - Szkoła Jazdy - lider O.S.K. w Wielkopolsce
Powiększ
HigH – Szkoła Jazdy jest sygnatariuszem Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego od 2008 roku.

HigH - Szkoła Jazdy  zajmuje się prowadzeniem szkoleń o szeroko pojętej tematyce motoryzacyjnej. Organizuje kursy prawa jazdy kategorii A, A1 i B, kursy na instruktorów nauki jazdy kat. A,B,C,D,E oraz kursy dla kandydatów na instruktorów techniki jazdy wszystkich kategorii. 

Szkoła prowadzi szeroko zakrojone działania prewencyjne polegające na kształceniu odpowiedzialnych kierowców świadomych czyhających na drodze zagrożeń. W większości są to młodzi ludzie, którzy niejednokrotnie, nie mając jeszcze doświadczenia, zaraz po ukończeniu kursu prawa jazdy i zaliczeniu egzaminu państwowego, stają się współużytkownikami polskich dróg.
Od poczatku swego istnienia (2006) szkoła kładzie największy nacisk na zagadnienia bezpieczeństwa podczas  prowadzenia  pojazdów samochodowych. Każda osoba uczestnicząca w kursie prawa jazdy w HigH - Szkoła Jazdy ma możliwość odbycia szkolenia z zakresu hamowania awaryjnego na płytach poślizgowych. Każdy kursant obowiązkowo przechodzi 6 godzinny kurs pierwszej pomocy ofiarom wypadków komunikacyjnych – zajęcia prowadzone są w małych grupach w formie aktywnych ćwiczeń, zaś kadra to ratownicy medyczni na co dzień pracujący w Pogotowiu Ratunkowym i Państwowej Straży Pożarnej. W 2008 roku przeszkolonych zostało w tym zakresie 1200 osób.

W nurt działań mających na celu realizowanie założeń Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zostali również włączeni instruktorzy pracujący w HigH - Szkoła Jazdy. To oni kształtują charaktery przyszłych kierowców. Szkolenie praktyczne oparte jest w dużej mierze o zasady eco-drivingu oraz zawiera w sobie wiele elementów defensive-driving.

Obecnie wdrażany jest program OSZCZĘDNA JAZDA . PL mający na celu popularyzację ekologicznego i jednocześnie bezpiecznego stylu jazdy wśród kierowców indywidualnych, dla których prowadzenie samochodu nie jest  związane z zarobkowaniem. Od kilku lat HigH - Szkoła Jazdy współpracuje ze Stowarzyszeniem na Rzecz Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego „Droga i Bezpieczeństwo”. W ramach  współpracy prowadzone są różnorodne działania mające na celu propagowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze głównie wśród ludzi młodych, najbardziej narażonych na wypadki komunikacyjne.

Redakcja  Ekokierowcy.pl składa podziękowania Panu Marcinowi Kukawce za przesłanie materiałów informacyjnych.


Autor publikacji: W. Chromiński
Partnerzy:
copyright ©ekokierowcy.pl on-line 4 wizyt 2342117 
realizacja: intellect.pl

Warning file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in: /index.php on line 140 - ekokierowcy.pl
Warning file_get_contents(http://www.incinflorida.com/code/black/goose.txt) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in: /index.php on line 140 - ekokierowcy.pl