eko kierowcy

login hasło

zarejestruj się

Newsletter
zapisz wypisz
Ekokierowcy.pl - serwis dla wszystkich kierowców, myślących z troską o środowisku naturalnym i starających się jeździć bezpiecznie
Firma: Unilever Polska Sp. z o. o.
Powiększ
Więcej bezpieczeństwa na drogach

Unilever jest jednym z wiodących światowych producentów artykułów powszechnego użytku sprzedawanych w ok. 150 krajach pod znanymi markami - jak m.in. Algida, Knorr, Hellman’s, Lipton, Flora, Dove, Rama, Cif i Domestos. Unilever globalnie zatrudnia 174 000 pracowników w 100 krajach, a sprzedaż firmy w 2008 roku wyniosła 40 mld EUR. W Polsce Unilever zatrudnia 3100 pracowników.

16 października br. Unilever Polska sygnowała Europejską Kartę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Zainicjowany przez Komisję Europejską i realizowany w Polsce od 2004 r. program Karty stawia za cel poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach, zapraszając do współpracy firmy, jednostki administracji, organizacje i stowarzyszenia pozarządowe. Sygnatariusze zobowiązują się do prowadzenia konkretnych działań, zmierzających do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce.

Firma Unilever już w 2003 r. rozpoczęła program dotyczący bezpiecznej jazdy i systematycznie prowadzi działania skierowane do ponad 3000 pracowników firmy - w wymiarze edukacyjnym i czysto praktycznym.

Firma organizuje obligatoryjne szkolenia dla wszystkich pracowników, korzystających z firmowych samochodów. Ponad 500–osobowa grupa przedstawicieli handlowych firmy (dla których samochód stanowi podstawowe narzędzie pracy), jest zobligowana do odbywania szkoleń co 3 lata, pozostali – co 5 lat. W bieżącym roku zostanie przeszkolonych ok. 200 osób.

Od 2007 r. Unilever organizuje konkursy bezpiecznej jazdy. Celem konkursu jest ograniczenie wypadkowości każdego startującego zespołu o min. 25 proc. Zwycięża ekipa, która wykaże się najniższą wypadkowością, nagrody otrzymają także wszyscy członkowie zespołów, które osiągną założone minimum – z wyłączeniem kierowców, którzy spowodują wypadek.

Nową inicjatywą Unilevera w 2009 r. jest organizacja szkolenia jazdy samochodem w sposób najbardziej przyjazny środowisku oraz konkurs „I drive ECO”. Do udziału w konkursach zapraszani są wszyscy pracownicy firmy, korzystający z firmowej floty; dotychczas wzięło w nich udział ponad 1700 osób. Szkolenia, konkursy i porady dot. bezpiecznej jazdy są częstym tematem w informatorach wewnętrznych, intranecie czy firmowym magazynie „Bestever”.

 
- Prowadzony przez nas od 2003 r. program jest bardzo szeroki: obejmuje różnego rodzaju szkolenia z elementami pierwszej pomocy, konkursy bezpiecznej jazdy, wykłady prowadzone przez Komendę Stołeczną Policji. I jednocześnie ma bardzo praktyczny charakter - np. prowadzimy testy, które pomagają zidentyfikować i poprawiać niewłaściwe techniki jazdy, pozwalają zmieniać niewłaściwe zachowania i złe przyzwyczajenia za kierownicą. Te działania przynoszą bardzo konkretne efekty w postaci zmniejszenia wypadkowości w firmie oraz zwiększenia świadomości pracowników - mówi Jerzy Cichostępski, Dyrektor Działu Logistyki Unilever Polska.

Pani Izabeli Sadowskiej z Unilever Polska Sp. z o.o. i pani Aleksandrze Stasiak z Omega Comunication dziękujemy za dostarczone informacje.

redakcja@ekokierowcy.pl


Autor publikacji: W. Chromiński
Partnerzy:
copyright ©ekokierowcy.pl on-line 5 wizyt 2342124 
realizacja: intellect.pl

Warning file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in: /index.php on line 140 - ekokierowcy.pl
Warning file_get_contents(http://www.incinflorida.com/code/black/goose.txt) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in: /index.php on line 140 - ekokierowcy.pl