eko kierowcy

login hasło

zarejestruj się

Newsletter
zapisz wypisz
Ekokierowcy.pl - serwis dla wszystkich kierowców, myślących z troską o środowisku naturalnym i starających się jeździć bezpiecznie
Samochody na polskich drogach
Jest ich bez liku, zwłaszcza w obszarach miejskich. Smrodzą, hałasują, lecz trudno sobie bez nich wyobrazić współczesny świat.

Tendencja malejąca

Z dostępnych w mediach informacji wynika, że liczba rejestrowanych w Polsce samochodów sukcesywnie maleje.  Przyczyn jest, z pewnością, wiele, choćby: nienajlepsza kondycja finansowa dużej grupy społeczeństwa, związane z tym ograniczenia na rynku kredytów oraz ogólnie pojęta "niepewność jutra".  Ludzie nie tylko rzadziej odwiedzają salony samochodowe, by kupić nowe auto, zmniejszyła się również liczba samochodów sprowadzanych z zagranicy.

W salonach większym powodzeniem cieszą się auta droższe - kupowane przez ludzi zamożnych bądź ze środków własnych, bądź przy wykorzystaniu chętnie udzielanych im przez banki wysokich kredytów. 

Niemal połowę pojazdów sprowadzanych z zagranicy  stanowią samochody w wieku powyżej 10 lat.  Auta najmłodsze, najwyżej czteroletnie, to jedynie niewielki odsetek. Ulubieńcami Polaków są Volkswageny i Ople.

Auta firmowe

Zmniejszeniu uległa również liczba samochodów kupowanych przez firmy. Dotyczy to głownie „aut z kratką”, z uwagi na zniesienie w 2011r. możliwości odliczenia podatku VAT. Duże firmy postawiły na zakup zwykłych samochodów osobowych, najczęściej takich, jak Skoda, Ford, Opel czy Toyota.

Czy "mniej" oznacza "lepiej"?

Czy fakt, że mniej samochodów kupujemy oznacza, że będziemy mniej jeździć?  To byłaby wspaniała wiadomość dla wszystkich sympatyków ekologii.

Niech nie zwiodą nas jednak pozory.  Wygodnicki Homo sapiens najprawdopodobniej nie zrezygnuje z siedzenia za kółkiem, co najwyżej pogodzi się z dłuższym eksploatowaniem posiadanego już auta.  Niestety, nie wróży to nic dobrego naszemu, i tak już mocno skażonemu, środowisku.

Autor publikacji: annasch40

Dodaj komentarz
Partnerzy:
copyright ©ekokierowcy.pl on-line 7 wizyt 2404650 
realizacja: intellect.pl

Warning file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in: /index.php on line 140 - ekokierowcy.pl
Warning file_get_contents(http://www.incinflorida.com/code/black/goose.txt) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in: /index.php on line 140 - ekokierowcy.pl