eko kierowcy

login hasło

zarejestruj się

Newsletter
zapisz wypisz

AdBlue? - Co to takiego?


Ile kg CO2 zostanie wyemitowanych do atmosfery w szczycie komunikacyjnym miasta wielkości Warszawy?


Ekokierowcy.pl - serwis dla wszystkich kierowców, myślących z troską o środowisku naturalnym i starających się jeździć bezpiecznie
Innowacyjny Fiat Punto Evo
Powiększ
Nazwa "Evo" oddaje intencje projektantów nowego Fiata Punto.

Ewolucyjność wyraża się w zastosowanych w nim innowacjach technologicznych oraz w rozwiązaniach zwiększających bezpieczeństwo i respektujących rygorystyczne założenia proekologiczne. Technologiczną innowacją Punto Evo są jego silniki. Wszystkie zgodne są z normą Euro 5, nie wyłączając silnika drugiej generacji 1,3 MultiJet oraz 1,4 MultiAir – rewolucyjnej technologii opracowanej przez Fiat Powertrain Technologies, która stopniowo będzie stosowana we wszystkich silnikach Grupy Fiat.

Dodatkowo nowego Fiata Punto Evo wyposażono w system Start&Stop który przy zatrzymaniu auta wyłącza jego silnik. Wskaźnik zmiany biegów (GSI) połączony z systemem Start&Stop to rodzaj pilota, który doradza kierowcy, kiedy powinien zmienić bieg, by jechać oszczędnie.

Fiat Punto Evo ma siedem poduszek powietrznych. W tym jako jedyny w tej klasie poduszkę powietrzną chroniącą kolana kierowcy w standardzie. Oprócz znanych już systemów ABS, EBD i ESP, nowościa są: system Hill Holder, wspomagający ruszanie pod górę i przednie światła przeciwmgielne z funkcją doświetlania zakrętów.

Obecnie dostępnych jest 15 wersji modelu, na które składają się 2 wersje nadwoziowe (3 i 5-drzwiowe) oraz 6 poziomów wyposażenia w tym 3 serie specjalne (Estiva, Estiva Blue&Me oraz Energy). Paleta dostępnych silników Punto Evo składa się z 5 jednostek benzynowych, w tym dwa silniki wykorzystujące najnowszą technologię Multiair (1.4 o mocy 105KM oraz turbodoładowany 1.4 dysponujący mocą 135KM). Gama silników wysokoprężnych składa się z dwóch silników 1.3 Multijet o mocach 75KM oraz 90KM. Wersję z silnikami 1.4 8v oraz 1.3 Multijet 16v 90KM można zamówić z automatycznymi skrzyniami biegów Dualogic posiadającymi funkcję ręcznej zmiany biegów obsługiwanej dźwigienkami przy kierownicy.

Ceny Fiata Puno Evo rozpoczynają się od 41 990 zł brutto za 3-drzwiową wersję 1.2 Active. Za najdroższe wersje Emotion i Energy zapłacimy 61 490 zł.
Fiat Punto Evo ma szansę powtórzyć sukces swojego poprzednika - Grande Punto, popularnego auta w segmencie samochodów miejskich. W ubiegłym roku mieliśmy okazję testować to auto, wówczas wyposażone już w system Blue&Me i mogliśmy wystawilić mu bardzo dobrą ocenę ze względu na świetne zachowanie się w ruchu zarówno miejskim jak i szosowym oraz za zastosowane proekologiczne rozwiązania. Wydaję się, że model Evo jest kolejnym dużym osiągnięciem Fiata.

(Więcej informacji http://www.ekokierowcy.pl/artykuly/ekonomika-oszczedzanie,7.html) oraz http://www.e-ipm.pl/mailing/fiat/mail/5/fiat_news1_d.html

Źródło: Fiat

Powiększ
Powiększ
Autor publikacji: W. Chromiński

Dodaj komentarz
Partnerzy:
copyright ©ekokierowcy.pl on-line 8 wizyt 2388008 
realizacja: intellect.pl

Warning file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in: /index.php on line 140 - ekokierowcy.pl
Warning file_get_contents(http://www.incinflorida.com/code/black/goose.txt) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in: /index.php on line 140 - ekokierowcy.pl