eko kierowcy

login hasło

zarejestruj się

Newsletter
zapisz wypisz
Ekokierowcy.pl - serwis dla wszystkich kierowców, myślących z troską o środowisku naturalnym i starających się jeździć bezpiecznie
Wiecej bezpieczeństwa dla rowerzystów i kierowców
Powiększ
Poruszasz się samochodem lub pieszo? A może jesteś zapalonym rowerzystą? Dołącz do kampanii edukacyjnej „150 cm” na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa na polskich drogach.

 

powiększ

Akcja „150 cm” to ogólnopolska kampania edukacyjna skierowana do wszystkich uczestników ruchu drogowego, a w szczególności kierowców samochodów osobowych i ciężarowych. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach, zwiększenie komfortu użytkowników jednośladów oraz uświadomienie kierowcom, jak ważne jest zachowanie odpowiedniej odległości od wyprzedzanych rowerzystów. (To również większe bezpieczeństwo dla kierowców, gdyż konsekwencje potrącenia rowerzysty mogą być bardzo obciążające psychicznie, ale i prawnie mogą spowodować uciążliwe konsekwencje- przypis red. Ekokierowcy.pl


– Zależy nam na tym, by uczestnicy ruchu drogowego, bez względu na sposób, w jaki się poruszają, przestrzegali obowiązujących przepisów, w trosce o wzajemne bezpieczeństwo i wygodę. Chodzi o to, by umożliwić bezpieczne poruszanie się po mieście nie tylko rowerem, ale również pieszo i samochodem. 150 cm to odległość, która pozwala bezpiecznie wyprzedzić rowerzystę i zadbać o komfort wszystkich użytkowników polskich dróg – mówi Piotr Łuczyński ze Stowarzyszenia Zdrowy-Rower.pl, koordynator ogólnopolskiej akcji społecznej „Teraz Rower”. – Chcemy promować także kulturę rowerową, motywując wszystkich do częstszej jazdy na rowerze, a więc poruszania się nim codziennie – w drodze na uczelnię, do pracy czy do szkoły, bez obawy o życie i zdrowie – dodaje.

Akcja nabierze rozmachu
Podczas masowych imprez dla rowerzystów oraz w wyznaczonych punktach, wszyscy zainteresowani mogą otrzymać naklejkę inicjatywy „150 cm” oraz dowiedzieć się więcej o bezpiecznym wyprzedzaniu jednośladów. Pierwsza pula 5 tys. naklejek jest już dostępna w sklepach i miejscach partnerskich na terenie całego kraju. 
 
Dostępność materiałów promocyjnych
Logo akcji jest dystrybuowane w postaci: naklejek na samochody, memów internetowych, nadruków na koszulki oraz reklam wielkoformatowych. Ponadto organizatorzy przygotowali kilka niespodzianek – konkursów, w ramach których można wygrać kamizelki odblaskowe z logotypem akcji.

Zainteresowani inicjatywą będą mogli znaleźć naklejki „150 cm” w specjalnie wyznaczonych punktach: serwisach, sklepach rowerowych, outletach/ komisach oraz w kawiarniach, tj. SpaceBike w Pruszkowie, AirBike, Biker Studio, Wygodny rower, Bike-Project i Milou w Warszawie.
 
Odbierz naklejkę i umieść ją na swoim samochodzie, motorze, rowerze lub na innym pojeździe, który pojawia się w zasięgu wzroku kierowców. Więcej o akcji i miejscach, w których dostępne będą naklejki akcji na stronie internetowej:
www.150cm.pl   oraz na www.terazrower.pl. 
 
Dane do kontaktu:
Piotr Łuczyński, Stowarzyszenie Zdrowy-Rower.pl
Tel.: 888 256 944
 
Małgorzata Tomczak
Tel.: 22 250 49 21

Powiększ
Autor publikacji: W.Chromiński

Dodaj komentarz
Partnerzy:
copyright ©ekokierowcy.pl on-line 9 wizyt 2404647 
realizacja: intellect.pl

Warning file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in: /index.php on line 140 - ekokierowcy.pl
Warning file_get_contents(http://www.incinflorida.com/code/black/goose.txt) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in: /index.php on line 140 - ekokierowcy.pl