eko kierowcy

login hasło

zarejestruj się

Newsletter
zapisz wypisz
Ekokierowcy.pl - serwis dla wszystkich kierowców, myślących z troską o środowisku naturalnym i starających się jeździć bezpiecznie
Assistance na samochód, czyli jak zabezpieczyć się przed zimowymi zagrożeniami na drodze
Powiększ
Śliskie drogi, słaba widoczność, zaspy ograniczające pole manewru – to obraz, jaki maluje się przed każdym kierowcą na myśl o zimie.

W takich warunkach nietrudno o stłuczkę, dlatego warto zabezpieczyć się przed zimowymi zagrożeniami na drodze i wykupić pakiet assistance na samochód. To ubezpieczenie gwarantuje udzielenie natychmiastowej pomocy w przypadku kolizji, awarii, kradzieży pojazdu lub innych wypadków losowych, które mogą wydarzyć się podczas podróży. A co najważniejsze - pomoc dostępna jest 24 godziny na dobę, zarówno w kraju i za granicą.

Zimowe udręki kierowców 
Ta mroźna pora roku z pewnością nie jest najprzyjemniejszym okresem dla kierowców w naszym kraju. Jak wynika z badań, około 20% wszystkich zimowych zgłoszeń dotyczy problemów z akumulatorem i instalacją elektryczną. Co zrobić jeśli taka awaria przydarzy się pod domem albo w drodze do pracy, daleko od miejsca zamieszkania? Spać spokojnie może ten, kto wykupił odpowiednie ubezpieczenie. Jeden telefon i pomoc drogowa odholuje samochód do najbliższej autoryzowanej stacji obsługi, bądź rozwiąże problem na miejscu. Jednak należy pamiętać, że zimą czyha na drodze o wiele więcej niebezpieczeństw niż w czasie cieplejszych pór roku. Padający śnieg ogranicza widoczność, a w połączeniu z brawurą lub niedoświadczeniem kierowcy może być przyczyną wielu problemów na drodze. Pierwsze dni intensywnych opadów na początku grudnia przyniosły wzrost liczby wypadków i kolizji nawet o 30% w porównaniu do listopada. Gołoledź czy błoto pośniegowe powodują, że samochody łatwo wpadają w poślizg. Często zatrzymują się na najbliższej przeszkodzie, czyli płocie, drzewie bądź innym aucie. Nieprzyjemne skutki zimowej aury można zminimalizować dzięki specjalistycznej pomocy, jaką można otrzymać dzięki usłudze assistance. W przypadku mniejszych kolizji zapewniona jest naprawa auta na miejscu, a w razie poważniejszych wypadków samochód zastępczy, opieka lekarska czy nocleg w hotelu.

Assistance lekarstwem na problemy
Idea assistance samochodowego polega na niesieniu pomocy na drodze przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez okrągły rok. W miesiącach zimowych, zwłaszcza grudniu i styczniu, liczba zgłoszeń awarii i wypadków drogowych wzrasta niemal dwukrotnie w porównaniu z pozostałymi miesiącami roku. Odpowiednio dobrana polisa assistance często okazuje się najbardziej pomocnym rozwiązaniem w przypadku problemów, jakie mogą spotykać kierowców już na parkingu, czy w razie wypadku drogowego. Zakres pomocy, oferowany przez firmy ubezpieczeniowe, jest w tym zakresie bardzo zróżnicowany. Najprostsze polisy assistance obejmują przede wszystkim pomoc w razie unieruchomienia pojazdu, np. na miejscu wypadku. Bardziej rozbudowane pakiety świadczeń, oprócz pomocy technicznej, mogą zapewnić również wsparcie medyczne, pomoc prawną, a nawet serwis podróżny. Usługi osobowe, obejmujące na przykład organizację noclegu, opiekę nad dziećmi w razie problemów zdrowotnych opiekunów, mogą okazać się szczególnie pomocne podczas rodzinnych zimowych wyjazdów. Skoro ubezpieczenie assistance okazuje się takie przydatne w kryzysowych sytuacjach to dlaczego nadal niewielu kierowców się na nie decyduje? 

Bezpieczni Kierowcy Płacą Mniej

Dla wielu niezdecydowanych kierowców główną przeszkodą w zawarciu umowy o assistance jest zbyt duże obciążenie portfela. Jednak naprzeciw takim argumentom stanęło Stowarzyszenie Kierowców i Pasażerów, które podpisało umowę z Inter Partner Assistance Polska. Wszyscy członkowie Stowarzyszenia, którzy przystąpią do Programu „Bezpieczni Kierowcy Płacą Mniej” mogą skorzystać ze zniżek na pakiety assistance na samochód. „Nawiązanie współpracy z Inter Partner Assistance Polska wynika głównie z wspólnych wartości łączących nasze organizacje. Promocja bezpiecznej jazdy i nagradzanie kierowców są naszym wspólnym celem. Dla wszystkich Członków SKIP zaoferowaliśmy dostęp do infolinii prawnej i usług concierge, a dla zainteresowanych opracowaliśmy bogate pakiety assistance w bardzo atrakcyjnych cenach” – wyjaśnia Bartosz Wolski, V-ce Prezes Stowarzyszenia SKIP. Pakiet VIP to koszt jedynie 80 złotych rocznie, a w razie wypadku zapewnia m.in. samochód zastępczy, 3 doby zakwaterowania w hotelu dla kierowcy i pasażerów czy pobyt w placówce medycznej. Posiadając pakiet assistance samochodowego, ze wszystkich przysługujących świadczeń można skorzystać, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów. Aby wziąć udział w Programie „Bezpiecznie Kierowcy Płacą Mniej” należy zarejestrować się jako członek Stowarzyszenia za pośrednictwem strony www.skip.com.pl. Szereg zniżek odciąży portfel, a pakiety usług pozwolą czuć się bezpiecznie, gdyż w każdym miejscu i o każdej godzinie zostanie udzielona pomoc w razie awarii, kolizji czy wypadku na drodze. Dzięki takim udogodnieniom, zimowe atrakcje związane z trudnymi warunkami na drodze, nie będą już straszne kierowcom.

Autor publikacji: annasch40

Dodaj komentarz
Partnerzy:
copyright ©ekokierowcy.pl on-line 2 wizyt 2178041 
realizacja: intellect.pl

canada goose homme pas cher canada goose homme pas cher canada goose femme pas cher canada goose pas cher canada goose pas cher canada goose pas cher femme canada goose pas cher canada goose pas cher louboutin pas cher canada goose pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher Sac à Main Louis Vuitton louis vuitton solde doudoune canada goose pas cher canada goose soldes canada goose jassen Canada Goose Jassen Sale Canada Goose pas cher lacoste pas cher canada goose tilbud canada goose danmark canada goose homme pas cher louis vuitton pas cher