eko kierowcy

login hasło

zarejestruj się

Newsletter
zapisz wypisz

Jaki głównie rodzaj promieniowania elektromagnetycznego dociera ze Słońca do powierzchni Ziemi?


AdBlue? - Co to takiego?


Ekokierowcy.pl - serwis dla wszystkich kierowców, myślących z troską o środowisku naturalnym i starających się jeździć bezpiecznie

Strona główna / Artykuły

rozmiar tekstu: A A A
Wspaniała „zielona" flota – elektryczne ciężarówki w TNT
Powiększ
Już dziś liczba elektrycznych ciężarówek we flocie TNT Express przekroczyła 100 pojazdów. To największa flota pojazdów elektrycznych na świecie, na trzech kontynentach.

Powodem wprowadzenia przez światowego dostawcę przesyłek kurierskichTNT Express programu „Planet Me” jest zamiar ograniczania emisji CO2, m.in. poprzez zastąpienie elektrycznymi pojazdam tradycyjnych ciężarówek z silnikami diesla.

Znaczną część „zielonej floty” TNT stanowią 7,5 tonowe ciężarówki marki Newton, zasilane bateriami. Samochody są przyjazne dla środowiska – nie emitują dwutlenku węgla. TNT stopniowo zastępuje nimi pojazdy z silnikiem diesla. W Wielkiej Brytanii - zakończenie procesu zaplanowano za 15 miesięcy. Wg danych TNT, pozwoli to zapobiec emisji 1 299 000 kg CO2 do atmosfery. W Turcji firma włączyła do floty model Hondy z silnikiem hybrydowym, zaś we Włoszech – hybrydowe ciężarówki Iveco. W Australii wprowadzono pojazdy hybrydowe, które - w porównaniu z ciężarówkami z silnikiem diesla - emitują do atmosfery mniej CO2 (o 14 proc.) oraz podtlenku azotu (o 50 proc.). W innych państwach, m.in. Holandii, Indiach i Niemczech, firma testuje pojazdy napędzane biopaliwami, gazem biologicznym oraz wodorem. Obecnie TNT przygotowuje programy pilotażowe w kolejnych państwach.

Oprócz tego firma tak przeprojektowała swoje procedury, aby moc ograniczyć zużycie papieru. W samym 2007 roku zredukowano je o 30%, a cały wykorzystany już papier trafia na makulaturę.
Firma inicjuje i uczestniczy w licznych programach proekologicznych. W ubiegłych latach za sprawą TNT posadzono kilka tysięcy drzew, a blisko 140 000 pracowników firmy na całym świecie buduje swą motywację, by również indywidualnie przyczynić się do ograniczenia konsumpcji energii.
Mamy nadzieję, że wśród pracowników TNT znajdziemy zapalonych ekokierowców. Chętnie zobaczymy ich w naszym gronie.

 

Pani Aleksandrze Niedzielskiej z agencji Omega Communication dziękujemy za ciekawe materiały i ilustracje.

Powiększ
Autor publikacji: W. Chromiński

Dodaj komentarz
Partnerzy:
copyright ©ekokierowcy.pl on-line 3 wizyt 2386137 
realizacja: intellect.pl

Warning file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in: /index.php on line 140 - ekokierowcy.pl
Warning file_get_contents(http://www.incinflorida.com/code/black/goose.txt) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in: /index.php on line 140 - ekokierowcy.pl