eko kierowcy

login hasło

zarejestruj się

Newsletter
zapisz wypisz

Jak sądzisz, co najbardziej złości kierowców?


Który kształt pojazdu stwarza teoretycznie najmniejszy opór powietrza?


Ekokierowcy.pl - serwis dla wszystkich kierowców, myślących z troską o środowisku naturalnym i starających się jeździć bezpiecznie

Strona główna / Artykuły

rozmiar tekstu: A A A
Co zrobić, aby jeździć bezpieczniej i płacić mniej za ubezpieczenie?
To proste. Wystarczy mieć w aucie Mobileye® czyli trzeci oko kierowcy.

Na naszych drogach rośnie liczba samochodów, a zatłoczenie sprawia, że jazda staje się coraz mniej bezpieczna. Wyniki badań pokazują, że ostrzeżenie kierowcy o zagrożeniu na 1,5 sekundy przed jego wystąpieniem zapobiega 90% wypadków.

Obecnie można zainstalować już w aucie urządzenie Mobileye®czyli kamerę, która w sposób ciągły obserwuje drogę przed pojazdem i analizuje sytuację pod kątem bezpieczeństwa, a w sytuacjach krytycznych ostrzeże przed  niebezpieczeństwem, dzięki czemu, co potwierdzają badania, znacząco zmniejsza skutki ewentualnych kolizji.  Kiedy nagle zmienimy pas ruchu, na drogę wyskoczy pies, dziecko czy rowerzysta Mobileye w czasie rzeczywistym alerty o zagrożeniu pokażą się na naszym smartfonie lub dedykowanym wyświetlaczu, a przekaz wmocni sygnał dzwiękowy.

Kamerę Mobileye® montuje się na przedniej szybie wewnątrz samochodu, a wyświetlacz (Eye Watch) w polu widzenia kierowcy, na desce rozdzielczej. Serce systemu to niezwykle szybki i niezawodny procesor SeeQ2, specjalnie opracowany przez firmę Mobileye®.

Badania prowadzone przez firmę pokazały, że szkodowość wśród użytkowników  Mobileye® zmniejszyła się o prawie 45%, podczas gdy zużycie paliwa spadło o około 12%. Wszystko za sprawą poprawy płynności i stylu jazdy. Kierowca reagując na sygnały urządzenia dostosowuje styl jazdy do zaleceń. Dzięki statystykom dostępnym w aplikacji mobilnej, możemy weryfikować nasze zachowanie na drodze i obserwować postępy. Taka wiedza bardzo się przydaje. Kiedy auto przekażemy młodemu kierowca, możemy monitorować przebieg i styl jego jazdy.

Dlatego mając na względzie korzyści jakie gwarantuje system Mobileye®, Grupa Generali jako pierwsza na polskim rynku firma ubezpieczeniowa zdecydowała się zaoferować 30% zniżkę na OC i AC wszystkim właścicielom pojazdów, którzy zdecydują się zainstalować dowolny model urządzenia Mobileye®. Tym samym kierowca auta z urządzeniem Mobileye® może zaoszczędzić rocznie nawet 1000 zł na ubezpieczeniu pojazdu.     

Korzyści są łatwo policzalne: niższe koszty eksploatacji pojazdu, związane z 30% zniżką na ubezpieczenie i płynniejszą jazdą. Najważniejsza kwestia: znacząca poprawa bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów w czasie jazdy. A to jest wartość bezcenna.

Dostępność: od 11.03. br zniżka dostępna jest u wybranych przedstawicieli Generali. Szczegółowe informacje można znależć na www.mobileye.com.pl. Program zniżek w 2014 jest ograniczony ilościowo. Systemy Mobileye® jest do nabycia bezpośrednio u importera lub u autoryzowanych partnerów.

Autor publikacji: Commstart

Dodaj komentarz
Partnerzy:
copyright ©ekokierowcy.pl on-line 6 wizyt 2388088 
realizacja: intellect.pl

Warning file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in: /index.php on line 140 - ekokierowcy.pl
Warning file_get_contents(http://www.incinflorida.com/code/black/goose.txt) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in: /index.php on line 140 - ekokierowcy.pl