eko kierowcy

login hasło

zarejestruj się

Newsletter
zapisz wypisz

Jaki głównie rodzaj promieniowania elektromagnetycznego dociera ze Słońca do powierzchni Ziemi?


Czy normy Euro dotyczą emisji przez silniki samochodów cząstek stałych?


Ekokierowcy.pl - serwis dla wszystkich kierowców, myślących z troską o środowisku naturalnym i starających się jeździć bezpiecznie

Strona główna / Artykuły

rozmiar tekstu: A A A
Co zrobić, aby jeździć bezpieczniej i płacić mniej za ubezpieczenie?
To proste. Wystarczy mieć w aucie Mobileye® czyli trzeci oko kierowcy.

Na naszych drogach rośnie liczba samochodów, a zatłoczenie sprawia, że jazda staje się coraz mniej bezpieczna. Wyniki badań pokazują, że ostrzeżenie kierowcy o zagrożeniu na 1,5 sekundy przed jego wystąpieniem zapobiega 90% wypadków.

Obecnie można zainstalować już w aucie urządzenie Mobileye®czyli kamerę, która w sposób ciągły obserwuje drogę przed pojazdem i analizuje sytuację pod kątem bezpieczeństwa, a w sytuacjach krytycznych ostrzeże przed  niebezpieczeństwem, dzięki czemu, co potwierdzają badania, znacząco zmniejsza skutki ewentualnych kolizji.  Kiedy nagle zmienimy pas ruchu, na drogę wyskoczy pies, dziecko czy rowerzysta Mobileye w czasie rzeczywistym alerty o zagrożeniu pokażą się na naszym smartfonie lub dedykowanym wyświetlaczu, a przekaz wmocni sygnał dzwiękowy.

Kamerę Mobileye® montuje się na przedniej szybie wewnątrz samochodu, a wyświetlacz (Eye Watch) w polu widzenia kierowcy, na desce rozdzielczej. Serce systemu to niezwykle szybki i niezawodny procesor SeeQ2, specjalnie opracowany przez firmę Mobileye®.

Badania prowadzone przez firmę pokazały, że szkodowość wśród użytkowników  Mobileye® zmniejszyła się o prawie 45%, podczas gdy zużycie paliwa spadło o około 12%. Wszystko za sprawą poprawy płynności i stylu jazdy. Kierowca reagując na sygnały urządzenia dostosowuje styl jazdy do zaleceń. Dzięki statystykom dostępnym w aplikacji mobilnej, możemy weryfikować nasze zachowanie na drodze i obserwować postępy. Taka wiedza bardzo się przydaje. Kiedy auto przekażemy młodemu kierowca, możemy monitorować przebieg i styl jego jazdy.

Dlatego mając na względzie korzyści jakie gwarantuje system Mobileye®, Grupa Generali jako pierwsza na polskim rynku firma ubezpieczeniowa zdecydowała się zaoferować 30% zniżkę na OC i AC wszystkim właścicielom pojazdów, którzy zdecydują się zainstalować dowolny model urządzenia Mobileye®. Tym samym kierowca auta z urządzeniem Mobileye® może zaoszczędzić rocznie nawet 1000 zł na ubezpieczeniu pojazdu.     

Korzyści są łatwo policzalne: niższe koszty eksploatacji pojazdu, związane z 30% zniżką na ubezpieczenie i płynniejszą jazdą. Najważniejsza kwestia: znacząca poprawa bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów w czasie jazdy. A to jest wartość bezcenna.

Dostępność: od 11.03. br zniżka dostępna jest u wybranych przedstawicieli Generali. Szczegółowe informacje można znależć na www.mobileye.com.pl. Program zniżek w 2014 jest ograniczony ilościowo. Systemy Mobileye® jest do nabycia bezpośrednio u importera lub u autoryzowanych partnerów.

Autor publikacji: Commstart

Dodaj komentarz
Partnerzy:
copyright ©ekokierowcy.pl on-line 4 wizyt 2239534 
realizacja: intellect.pl