eko kierowcy

login hasło

zarejestruj się

Newsletter
zapisz wypisz
Ekokierowcy.pl - serwis dla wszystkich kierowców, myślących z troską o środowisku naturalnym i starających się jeździć bezpiecznie
Zadzwoń na numer 123456789 i elektryczną taksówką pojedziesz w Warszawie
Powiększ
Warszawa ma szansę stać się pierwszym miastem w Europie, może i na świecie, w którym elektryczne taksówki na tak dużą skalę uzupełnią transport miejski.

Fantastyczny z punktu widzenia innowacyjności i ochrony środowiska projekt wdraża Spółka Ecocar System. Szczegóły tego przedsięwzięcia zostały zaprezentowane przez Zarząd Spółki podczas wielkiej gali inauguracyjnej zorganizowanej we czwartek 29 marca 2012 w Forcie Legionów w Warszawie przy ulicy Zakroczymskiej 12. Zaproszeni goście i dziennikarze podziwiali kilkadziesiąt nowiutkich pojazdów marki Ford Mondeo w jednolitych biało zielonych barwach.

Elektryczne Fordy zawdzięczają swój nowy napęd polskim inżynierom i konstruktorom, którzy przez ostatnie dwa lata pracowali nad rozwiązaniami technicznymi i informatycznymi. Seryjnie produkowane samochody przed włączeniem ich do eksploatacji przechodzą poważny zabieg wymiany silników tradycyjnych na elektryczne wraz z systemami zasilania bateryjnego. Jednocześnie montowane są w nich zaawansowane systemy telematyczne, które będą czuwały nad optymalizacją tras przejazdów. Wszystko dla wygody pasażerów.


Cicha taksówka nie emituje ani hałasu, ani spalin, a do celu zmierza najbardziej optymalną trasą, omijając przy tym zatory i korki. Dodatkowo taksówka zamówiona drogą mailową, telefoniczną lub  SMS-ową przyjedzie dokładnie na czas określony w potwierdzeniu zamówienia. Zanim pasażer zajmie miejsce, będzie wiedział jak długo będzie trwał przejazd i ile wyniesie rachunek. Wewnątrz pojazdu podróżny ma przed sobą dotykowy ekran, na którym określi własne preferencje odnośnie trasy, ulubionej muzyki, a nawet zapachu we wnętrzu pojazdu. Oczywiście z ekranu można także korzystać tak,  jak korzysta się z zaawansowanego centrum multimedialnego.

Dla osób zorientowanych w tematyce pojazdów elektrycznych ważna była odpowiedź na pytanie o ich zasięg. Wiadomo, że może jest on jeszcze ograniczony, ale Eco Car System uporał się z tym problemem. Ponieważ klient zamawiając taksówkę określa trasę, przyjedzie po niego ten samochód, który gwarantuje odpowiedni stopień naładowania baterii. Zasięg takiej taksówki w ruchu miejski wynosi ok. 100-120 km, co wskazuje, że baterie powinny być ładowane dwukrotnie w ciągu dnia przez ok. 60 min lub częściej, lecz w krótszych interwałach czasowych.

Już dziś Spółka Ecocar System dysponuje pojazdami w liczbie ponad 100, z czego 13 to pojazdy w pełni elektryczne W pozostałych wymieniane są zespoły napędowe. Do końca roku liczba tych taksówek osiągnie w Warszawie  liczbę 700.Nie sposób również nie docenić  wspaniałej organizacji samej gali inauguracyjnej. Pojazdy prezentowały się znakomicie w scenerii Fortu Legionów pamiętającego czasy zaboru rosyjskiego. Świetne prowadzenie imprezy , muzyka na żywo, ekspresyjne występy artystów i nadzwyczajne prezentacje multimedialne 3D zapierały dech w piersiach gości. Staranna oprawa imprezy sugeruje , że autorzy przedsięwzięcia Ecocar System potrafią dołożyć starań, aby ich klienci czuli się komfortowo w każdym aspekcie.


Redakcja Ekokierowcy.pl dziękuje Zarządowi Spółki Ecocar System za zaproszenie na imprezę inauguracyjną. Życzymy serdecznie pomyślnego rozwoju projektu i wiele satysfakcji w prowadzeniu ekologicznego biznesu.


Autor publikacji: Redakcja
Partnerzy:
copyright ©ekokierowcy.pl on-line 3 wizyt 2342101 
realizacja: intellect.pl

Warning file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in: /index.php on line 140 - ekokierowcy.pl
Warning file_get_contents(http://www.incinflorida.com/code/black/goose.txt) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in: /index.php on line 140 - ekokierowcy.pl