eko kierowcy

login hasło

zarejestruj się

Newsletter
zapisz wypisz

W jakiej aglomeracji w Polsce daje się zaobserwować smog typu londyńskiego?


Jak należy postąpić z rannym motocyklistą, który przestał oddychać?


Ekokierowcy.pl - serwis dla wszystkich kierowców, myślących z troską o środowisku naturalnym i starających się jeździć bezpiecznie
Samochód najbardziej poszukiwany. OTOMOTO.PL przyznało tytuł „Internetowy Samochód Roku 2011”
Powiększ
Gdzie go znaleźć? Poszukując samochodu dla siebie, przeciętny Polak chętniej korzysta z internetu niż z giełdy samochodowej lub salonu dealerskiego.

A to ze względu na wygodny przegląd całego rynku, możliwość dokonywania porównań oraz sortowanie ofert wg własnych kryteriów i preferencji. Ułatwiają to takie serwisy jak największy OTOMOTO.PL lub zaawansowana wyszukiwarka na stronie www.mojeauto.pl .Korzystając z nich można łatwo skonfigurować swoje zapytanie do ogromnej bazy ofert i błyskawicznie otrzymać precyzyjną odpowiedź.

„Internetowy Samochód Roku 2011” 
Poważny portal motoryzacyjny OTOMOTO.PL należący do Allegro Group, przedstawił na specjalnej konferencji prasowej wyniki badania przeprowadzonego na podstawie analizy zainteresowania internautów. W 2011 roku obejrzeli oni ponad 9 milionów ofert zamieszczonych na portalu, przy jednoczesnej ilości odsłon na poziomie prawie 5 mld. Na podstawie tych danych można określić preferencje nabywców. Kierując się właśnie nimi OTOMOTO.PL przyznało tytuły „Internetowy Samochód Roku 2011” w 2 kategoriach: samochody Nowe i Używane.

Dacia Duster zwyciężyła wśród samochodów nowych
W wyszukiwaniu kierowano się takimi korzyściami, jak m.in.: uniwersalnością zastosowania auta, racjonalną ceną, długim okresem gwarancyjnym, umiarkowanymi kosztami eksploatacji. Na kolejnych miejscach znalazły się:
2. Skoda Oktavia,
3. Kia Sportage,
4. Opel Astra,
5. Skoda Fabia,
6. Kia Cee’d,
7. Ford Focus,
8. VW Golf,
9. Citroen C4
10. Kia Venga

Wśród samochodów używanych „Internetowym Samochodem Roku 2011” okazał się VW Golf, a dalej: 
2. VW Passat
3. Audi A4.
4. BMW serii 3,
5. Opel Astra,
6. Audi A6,
7. VW Polo,
8. Mercedes klasy E,
9. Skoda Octavia i
10. Ford Focus.

Kupując samochód używany szukamy przede wszystkim przystępnej ceny, wysokiej niezawodności, niskich kosztów ewentualnych napraw.

Z konieczności zadowalają nas „złomy”
Z przedstawionych danych wynika, że Polacy starają się zachować się racjonalnie, ale nie do końca. Świadczą o tym zapytania internetowych potencjalnych nabywców używanych aut, określających w wyszukiwarce swoje preferencje cenowe. Dominują widełki w przedziałach 4-5 tys. zł, 3-4 tys. zł i 5-6 tys. zł. Ile lat mogą mieć samochody w tych cenach, jaki może być ich stan techniczny i z jakimi kosztami serwisowania należy się liczyć - wiedzą specjaliści. Oczywiście decyzja o zakupie samochodu określonej marki i modelu jest nadal podbudowana emocjonalnie, więc raczej perspektywę ponoszenia dodatkowych kosztów traktuje się optymistycznie, czyli jako koszty odroczone. Konsekwencją są setki tysięcy (jak nie miliony) nie w pełni sprawnych pojazdów, które przetaczają się po polskich drogach każdego dnia.
Jeśli czyjaś aktywność życiowa i zawodowa musi się wiązać z mobilnością indywidualną, a na nowsze auto nie mamy środków, mówi się trudno. Ale decydując się na pojazd za kilka tysięcy zł, bierzmy pod uwagę również wydatki na jego doprowadzenie do sprawności technicznej. Taka kalkulacja może wpłynąć na wybór samochodu przy zakupie.

Współczynnik wymiany floty dla Polski wynosi … 30 lat
Średni wiek samochodu zarejestrowanego w Polsce to 13,6 lat, i w Uni Europejskiej - 9,8 roku, w Niemczech - 6,8. Ciekawym miernikiem jest tzw. współczynnik wymiany, który mówi o tym, w jakim czasie zostanie zastąpiona nowymi pojazdami flota poruszająca się w danym kraju (a precyzyjniej – 90% tejże floty). Dla Polski współczynnik wynosi obecnie ok. 30 lat. W 2009 roku były to 32 lata. Trend jest więc dobry, tylko czy dożyjemy?
 

Redakcja dziękuje panu Stanisławowi Dojs - Account Managerowi z firmy Greyling za  zaproszenie na konferencję.


Autor publikacji: Redakcja

Dodaj komentarz
Partnerzy:
copyright ©ekokierowcy.pl on-line 3 wizyt 2342102 
realizacja: intellect.pl

Warning file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in: /index.php on line 140 - ekokierowcy.pl
Warning file_get_contents(http://www.incinflorida.com/code/black/goose.txt) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in: /index.php on line 140 - ekokierowcy.pl