eko kierowcy

login hasło

zarejestruj się

Newsletter
zapisz wypisz

Ile kg CO2 zostanie wyemitowanych do atmosfery w szczycie komunikacyjnym miasta wielkości Warszawy?


Jaki głównie rodzaj promieniowania elektromagnetycznego dociera ze Słońca do powierzchni Ziemi?


Ekokierowcy.pl - serwis dla wszystkich kierowców, myślących z troską o środowisku naturalnym i starających się jeździć bezpiecznie

Strona główna / Aktualności

rozmiar tekstu: A A A
Minister Środowiska Maciej Grabowski poznaje tajniki szkolenia kierowców flotowych
Powiększ
A dniu 21. września 2015 w ODTJ Akademia Jazdy Mariusza Stuszewskiego na warszawskim Bemowie odbyło się spotkanie z Ministrem Środowiska Panem Maciejem Grabowskim.

Minister Grabowski w Akademii Jazdy na BemowieUczestniczyli w nim obok gospodarza i jego współpracowników również przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Motorowego w osobach Panów: Wiesława Mrówczyńskiego - członka Zarządu oraz Norberta Szwarca, a także partnerzy projektów realizowanych w Akademii Jazdy oraz liczni przedstawiciele prasy branżowej.

Celem spotkania było przedstawienie Panu Ministrowi kompleksowego programu ekologizacji flot samochodowych w Polsce.Program ten oparty jest na trzech filarach:

1. przygotowanie teoretyczne do zajęć oraz ocena umiejętności technicznych kierowców flotowych w stosowaniu zasad ekojazdy i defensive driving na co dzień,

2. szkolenie praktyczne w ruchu drogowym i warunkach symulacji ryzyka na torze manewrowym,

3. monitorowanie parametrów jazdy w okresie poszkoleniowym wsparte dostarczaniem kierowcy na bieżąco informacji z systemu elektronicznego samochodu.


Twórcą całego programu jest zespół specjalistów pracujący od kilku lat pod kierownictwem właściciela Akademii Jazdy Pana Mariusza Stuszewskiego.

Twórcami poszczególnych modułów programu są specjalistyczne firmy, takie jak:

  1. Ekoflota.pl – która dostarcza kierowcom wiedzę merytoryczną za pośrednictwem platformy e-learningowej.
  2. TruckOnline.pl  z produktem MoneyCare (http://www.truckonline.pl/moneycare)
  3. Mariusz Stuszewski odpowiedzialny za opracowanie programu zajęć oraz ich przeprowadzenie (http://www.akademiajazdy.com)

 

Pan minister Grabowski miał okazję wziąć udział w szkoleniu praktycznym, które ocenił jako bardzo interesujące i niezwykle efektywne. Z możliwości tej mieli możliwość skorzystać również zaproszeni goście.

Prezentację możliwości nowego systemu oraz analizę parametrów uzyskanych podczas szkolenia pokazowego przedstawił kierownik tej części projektu – Pan Marcin Stuszewski.  Wszyscy mogli przekonać się do jakiego stopnia kierowca sam potrafi prowadzić w stylu "eco" i zapewnić sobie bezpieczeństwo, a kiedy musi być wspomagany przez systemy będące na wyposażeniu pojazdu. Taka ocena pomaga określić cele szkoleniowe dla danego kierowcy i ustalić parametry, które będą monitorowane w okresie poszkoleniowym.

 

Warto podkreślić, że tak zaawansowany projekt jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem zrealizowanym w Polsce w oparciu o rodzime  zarówno know-how jak i rozwiązanie technologiczne oraz najbardziej zaawansowanym na rynku szkoleń w Europie.

Efektem wdrożenia projektu w kilku polskich przedsiębiorstwach są mierzalne korzyści w postaci tysięcy litrów zaoszczędzonego paliwa, ograniczonej emisji spalin i obniżonych kosztów serwisowych pojazdów.

Jak podkreślił minister Grabowski, gdyby firmy prywatne i państwowe zdecydowały się skorzystać z udostępnionej w programie technologii, oprócz uzyskania ogromnych oszczędności, przyczyniłyby się w niebagatelnym stopniu do obniżenia poziomu zanieczyszczeń komunikacyjnych w naszym kraju.


Autor publikacji: Redakcja
Partnerzy:
copyright ©ekokierowcy.pl on-line 3 wizyt 2388051 
realizacja: intellect.pl

Warning file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in: /index.php on line 140 - ekokierowcy.pl
Warning file_get_contents(http://www.incinflorida.com/code/black/goose.txt) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in: /index.php on line 140 - ekokierowcy.pl