eko kierowcy

login hasło

zarejestruj się

Newsletter
zapisz wypisz
Ekokierowcy.pl - serwis dla wszystkich kierowców, myślących z troską o środowisku naturalnym i starających się jeździć bezpiecznie

Strona główna / Aktualności

rozmiar tekstu: A A A
Minister Środowiska Maciej Grabowski poznaje tajniki szkolenia kierowców flotowych
Powiększ
A dniu 21. września 2015 w ODTJ Akademia Jazdy Mariusza Stuszewskiego na warszawskim Bemowie odbyło się spotkanie z Ministrem Środowiska Panem Maciejem Grabowskim.

Minister Grabowski w Akademii Jazdy na BemowieUczestniczyli w nim obok gospodarza i jego współpracowników również przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Motorowego w osobach Panów: Wiesława Mrówczyńskiego - członka Zarządu oraz Norberta Szwarca, a także partnerzy projektów realizowanych w Akademii Jazdy oraz liczni przedstawiciele prasy branżowej.

Celem spotkania było przedstawienie Panu Ministrowi kompleksowego programu ekologizacji flot samochodowych w Polsce.Program ten oparty jest na trzech filarach:

1. przygotowanie teoretyczne do zajęć oraz ocena umiejętności technicznych kierowców flotowych w stosowaniu zasad ekojazdy i defensive driving na co dzień,

2. szkolenie praktyczne w ruchu drogowym i warunkach symulacji ryzyka na torze manewrowym,

3. monitorowanie parametrów jazdy w okresie poszkoleniowym wsparte dostarczaniem kierowcy na bieżąco informacji z systemu elektronicznego samochodu.


Twórcą całego programu jest zespół specjalistów pracujący od kilku lat pod kierownictwem właściciela Akademii Jazdy Pana Mariusza Stuszewskiego.

Twórcami poszczególnych modułów programu są specjalistyczne firmy, takie jak:

  1. Ekoflota.pl – która dostarcza kierowcom wiedzę merytoryczną za pośrednictwem platformy e-learningowej.
  2. TruckOnline.pl  z produktem MoneyCare (http://www.truckonline.pl/moneycare)
  3. Mariusz Stuszewski odpowiedzialny za opracowanie programu zajęć oraz ich przeprowadzenie (http://www.akademiajazdy.com)

 

Pan minister Grabowski miał okazję wziąć udział w szkoleniu praktycznym, które ocenił jako bardzo interesujące i niezwykle efektywne. Z możliwości tej mieli możliwość skorzystać również zaproszeni goście.

Prezentację możliwości nowego systemu oraz analizę parametrów uzyskanych podczas szkolenia pokazowego przedstawił kierownik tej części projektu – Pan Marcin Stuszewski.  Wszyscy mogli przekonać się do jakiego stopnia kierowca sam potrafi prowadzić w stylu "eco" i zapewnić sobie bezpieczeństwo, a kiedy musi być wspomagany przez systemy będące na wyposażeniu pojazdu. Taka ocena pomaga określić cele szkoleniowe dla danego kierowcy i ustalić parametry, które będą monitorowane w okresie poszkoleniowym.

 

Warto podkreślić, że tak zaawansowany projekt jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem zrealizowanym w Polsce w oparciu o rodzime  zarówno know-how jak i rozwiązanie technologiczne oraz najbardziej zaawansowanym na rynku szkoleń w Europie.

Efektem wdrożenia projektu w kilku polskich przedsiębiorstwach są mierzalne korzyści w postaci tysięcy litrów zaoszczędzonego paliwa, ograniczonej emisji spalin i obniżonych kosztów serwisowych pojazdów.

Jak podkreślił minister Grabowski, gdyby firmy prywatne i państwowe zdecydowały się skorzystać z udostępnionej w programie technologii, oprócz uzyskania ogromnych oszczędności, przyczyniłyby się w niebagatelnym stopniu do obniżenia poziomu zanieczyszczeń komunikacyjnych w naszym kraju.


Autor publikacji: Redakcja
Partnerzy:
copyright ©ekokierowcy.pl on-line 5 wizyt 2159681 
realizacja: intellect.pl

canada goose homme pas cher canada goose homme pas cher canada goose femme pas cher canada goose pas cher canada goose pas cher canada goose pas cher femme canada goose pas cher canada goose pas cher louboutin pas cher canada goose pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher Sac à Main Louis Vuitton louis vuitton solde doudoune canada goose pas cher canada goose soldes canada goose jassen Canada Goose Jassen Sale Canada Goose pas cher lacoste pas cher canada goose tilbud canada goose danmark canada goose homme pas cher louis vuitton pas cher