eko kierowcy

login hasło

zarejestruj się

Newsletter
zapisz wypisz
Ekokierowcy.pl - serwis dla wszystkich kierowców, myślących z troską o środowisku naturalnym i starających się jeździć bezpiecznie

Strona główna / Aktualności

rozmiar tekstu: A A A
Konkurs EFM 2012 rostrzygnięty
Powiększ
19 września w Warszawie na terenach Autmobilklubu Polski i Akademii Jazdy OPEL rozegrano zawody finałowe o tytuł Eko Fleet Managera roku 2012.

Przed uczestnikami, którymi byli laureaci etapów eliminacyjnego i półfinałowego postawiono interesujące zadania. Tym razem najlepsi kierownicy flot firmowych z całej Polski musieli wykazać się zarówno wiedzą z różnych dziedzin związanych z techniką i praktyką motoryzacyjną, ale również z zakresu coachingu, psychologii transportu i komunikacji z kierowcami.

Konkurs finałowy składał się z kilku konkurencji, które oceniano  indywidualnie, a następnie po zsumowaniu punktów ustalono klasyfikację końcową. 16 zawodników podzielonych zostało na 4 grupy, aby zawody mogły odbywać się równolegle. Kiedy pierwsza grupa zmagała się z pisemnym testem dotyczącym wiedzy z dziedzin takich jak: ekologia i ekonomika transportu, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zagadnienia zaawansowanej techniki jazdy  oraz zagadnienia psychologii kierowcy, pozostali uczestniczyli próbach sprawnościowych. Próby te odbywały się na płytach poślizgowych i na zamkniętym torze. Próby sprawnościowe poprzedzone były krótkimi treningami, aby uczestnicy mogli się zapoznać z właściwościami trakcyjnymi i wyposażeniem najnowszych modeli samochodów dostarczonych przez OPEL Polska.  Pod nadzorem instruktorów techniki jazdy finaliści mogli wypróbować swe umiejętności i uzyskać ostatnie wskazówki techniczne przed startem.
Zadania sprawnościowe wykonywano na czas, starając się unikać błędów, za które przyznawane były punkty karne. Jedną z trudniejszych konkurencji była jazda torowa z zatrzymaniami, polegająca na zużyciu jak najmniejszej ilości paliwa na zamkniętej trasie. Zawodnicy realizowali ją na dwóch rodzajach pojazdów: benzynowym i z silnikiem diesla. Wyniki zużycia mierzone były zarówno metodą telemetryczną, jak i pobierane z komputera pokładowego.

Innym z  zadań praktycznych, jakie postawiono przed finalistami, było przeprowadzenie profesjonalnej rozmowy z kierowcą, któremu przekazywany jest po raz pierwszy samochód firmowy. W konkurencji tej oceniano zawartość informacji merytorycznych na podstawie których nowy pracownik miał się dowiedzieć o zasadach eksploatacji samochodu służbowego, na temat wymagań firmy w zakresie ekojazdy i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kierownicy flotowi nie mieli z tym zadaniem większych problemów i ujawnili w większości wysokie kompetencje komunikacyjne i coachingowe.

Adam KornatowskiSumaryczny wynik z wszystkich konkurencji wyłonił tegorocznych zwycięzców Konkursu. Najlepszym Eco Managerem w tym roku okazał się tym razem  Adam Kornatowski z firmy ABB Sp. z o.o. z wynikiem sumarycznym 82 pkt. Piotr OlczykowskiTylko jednym punktem wyprzedził  Piotra Olczykowskiego z firmy Brink’s C. L. Polska Sp. z o.o. Miejsce trzecie zajął Sławomir Skrzypek z wrocławskiej firmy Gant Development S.A. wyprzedzając również o jeden punkt czwartego w klasyfikacji końcowej Grzegorza Jabłonowskiego  z PHT Tracom Sp. z o.o. Na miejscu 5 i 6 zawody finałowe ukończyli odpowiednio Grzegorz Noskowicz z UPC Polska Sp. z o.o. i Michał Krawczyk z Johnson&Johnson Poland Sp. z o.o.

Za wysoki poziom rywalizacji podziękowali i gratulacje złożyli wręczając nagrody zwycięzcom  i wyróżnienia pozostałym uczestnikom finału Konkursu: Mariusz Stuszewski – szef Akademii Jazdy OPEL, a zarazem Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Motorowego oraz z ramienia OPEL Polska – Paweł Wideł. Obydwaj panowie, będący także ekspertami Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa, w swoich wypowiedział podkreślili fakt, że przykład dawany kierowcom przez bezpośredni nadzór flotowy i stawianie wymagań mogą być pierwszym i najważniejszym czynnikiem bezpieczeństwa użytkowników samochodów służbowych.

Na pewno będzie jeszcze okazja, aby dokładniej podsumować wnioski zebrane podczas tegorocznej edycji Konkursu Eco Fleet Manager 2012 zorganizowanego tradycyjnie przez OPEL Polska, Akademię Jazdy OPEL, magazyn Fleet oraz platformę e-learningową Ekoflota.pl.  Tymczasem organizatorzy dziękują wszystkim Kierownikom Flotowym uczestniczącym we wszystkich etapach Konkursu, gratulując niemałych umiejętności i zaawansowanej wiedzy w zakresie prawidłowej i bezpiecznej eksploatacji pojazdów firmowych. Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu Eco Fleet Manager.

Więcej informacji na http://fleet.com.pl/fleet-flash/7871-inna-firma-ten-sam-zwyciezca
Zdjęcia udostępnił Magazyn Flotowy Fleet. Dziękujemy.


Autor publikacji: Redakcja
Partnerzy:
copyright ©ekokierowcy.pl on-line 3 wizyt 2386145 
realizacja: intellect.pl

Warning file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in: /index.php on line 140 - ekokierowcy.pl
Warning file_get_contents(http://www.incinflorida.com/code/black/goose.txt) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in: /index.php on line 140 - ekokierowcy.pl